Renovace a nátěry taškových střech

Potýkáte se u vaší taškové střechy se zatékáním, netěsnostmi nebo zkrátka vašemu domu už vzhledem k pokročilému věku nesluší? Dopřejte jí očistnou kůru v podobě renovace a nového nátěru, navraťte jí zašlý lesk a prodlužte její životnost o 15 i více let. 

Při renovaci a nátěrech taškových střech využíváme špičkovou techniku značek Karcher a Storch, která ve spojení s pečlivým přístupem, řemeslnou zručností, vysoce kvalitními barvami a našimi více než osmiletými zkušenostmi zajistí dokonalou ochranu vaší střechy před povětrnostními vlivy, deštěm nebo krupobitím. 

Prohlédněte si naše reference

Postup renovace taškové střechy

1. Zakrytí a ochrana okolí

Zakládáme si na tom, abychom při naší práci neponičili či nezašpinili jakékoli prvky vašeho domu. Proto je prvním krokem při renovaci taškové střechy pečlivé zakrytí všech míst, jakými jsou okna, komín, korouhvičky, části fasády či další místa, která nesmí přijít do styku s vodou, penetrací či barvou.


2. Očištění vysokotlakou myčkou

Druhým krokem při renovaci taškové střechy je její důkladné očištění od prachu, nečistot a veškeré vegetace. K tomu využíváme profesionální vysokotlakou myčku značky Karcher, která je schopna střechu dokonale očistit a základně tak připravit plochu střechy pro pozdější nanášení barvy. 


3. Kontrola a vyspravení krytiny

Když je střecha očištěna od všech nečistot, mastnoty, sazí, lišejníků a mechů, následuje její kontrola spojená s výměnou poškozených prvků, tašek a hřebenáčů. 

4. Penetrace krytiny

Po mechanickém vyspravení krytiny naneseme pomocí airless technologie jednovrstvý penetrační nástřik, jehož úkolem je vyplnit mikropóry a zpevnit povrch před aplikací barvy. Pokud bychom střechu nepenetrovali, mohla by být ve výsledku barva nesoudržná s podkladem. 

5. Nátěr taškové střechy

Pátým krokem je nastříkání vybrané barvy na střešní krytinu. Tu nanášíme až ve třech vrstvách v závislosti na zvolené barvě a doporučeném technologickém postupu. Do barvy je možno přidat fungicidní přísada zabraňující růstu mechů a lišejníků. K aplikaci využíváme profesionální stroj německé značky Storch. 

6. Úklid a předání střechy

Po dokončení všech prací odstraníme krycí folie, uklidíme veškerý vzniklý nepořádek a střechu vám předáme k dalšímu užívání. Celý postup renovace taškové střechy zabere v průměru 3 - 5 dní za příznivého počasí. 

Máte dotaz nebo poptávku?