Renovace a nátěry plechových střech

Renovace plechových střech je rychlým a účinným způsobem k navrácení jejich původní funkčnosti, vzhledu a současně při ní dochází k zakonzervování krytiny a prodloužení její životnosti až o dvacet let.  Renovací plechové střechy dochází také k zabránění růstu mechů a lišejníků, díky čemuž bude střecha vypadat po mnoho let jako nová. Z hlediska ceny pak vychází renovace a nátěr plechové střechy přibližně na čtvrtinovou sumu oproti nákupu nové krytiny. 

K dosažení uvedených výhod využíváme našich více než osmiletých zkušeností v kombinaci s pečlivou řemeslnou prací a těmi nejkvalitnějšími dostupnými materiály. Kontaktujte nás s nezávaznou poptávkou. Na základě dodané dokumentace nebo návštěvy u vás připravíme nabídku na míru vaší střeše.

Prohlédněte si naše reference

Postup renovace plechové střechy

1. Zakrytí a ochrana okolí

Zakládáme si na tom, abychom při naší práci neponičili či nezašpinili jakékoli prvky vašeho domu. Proto je prvním krokem při renovaci plechové střechy pečlivé zakrytí všech míst, jakými jsou okna, komín, korouhvičky, části fasády či další místa, která nesmí přijít do styku s vodou či barvou.

2. Očištění vysokotlakou myčkou

Druhým krokem při renovaci plechové střechy je její důkladné očištění od prachu, nečistot nebo vegetace. K tomu využíváme profesionální vysokotlakou myčku značky Karcher, která je schopna střechu dokonale očistit a základně tak připravit plochu střechy pro finální nástřik barvy.

3. Kontrola a vyspravení krytiny

Po očištění střechy následuje detailní kontrola krytiny, vyspravení poškozených klempířských prvků a také ošetření zkorodovaných míst speciálním nátěrem. Ten zkorodovaná místa zakonzervuje a zabrání korozi v dalším šíření. V případě zájmu provádíme také opravy komínů. 

4. Nátěry / nástřiky střechy

Čtvrtým krokem je nátěr respektive nástřik plechové střechy prostřednictvím špičkového airless stroje značky Storch, který probíhá až ve střech vrstvách v závislosti na použitém materiálu a doporučeném technologickém postupu. 

5. Úklid a předání  renovované střechy

Po dokončení všech prací odstraníme krycí folie, uklidíme veškerý vzniklý nepořádek
a střechu vám předáme k dalšímu dlouholetému užívání. 

Máte dotaz nepo poptávku?