Renovace a nátěry alukrytových střech

Alukrytová respektive hliníková střešní krytina se těší velké zákaznické oblibě především díky její nízké hmotnosti, relativně dobré životnosti, lukrativní ceně a odolnosti vůči korozi. Nevýhodou především levnějších krytin je horší odolnost vrchní barvy vůči UV záření a slunečním paprskům obecně. V důsledku toho barva postupem času bledne a ztrácí své kvality, což vytváří podmínky vhodné pro růst nejrůznějších mechů či lišejníků. Nezanedbatelný je také estetický dojem, který celá střecha vytváří.

Dopřejte své alukrytové střeše očistnou kůru v podobě renovace a nového nátěru, který jí navrátí zašlou krásu a významně prodlouží její celkovou životnost. Disponujeme profesionální technikou, barvami i patřičnou odborností. 

Prohlédněte si naše reference

Postup renovace alukrytové střechy

1. Zakrytí a ochrana okolí

Zakládáme si na tom, abychom při naší práci neponičili či nezašpinili jakékoli prvky vašeho domu. Proto je prvním krokem při renovaci alukrytové střechy pečlivé zakrytí všech míst, jakými jsou okna, komín, korouhvičky, části fasády či další místa, která nesmí přijít do styku s vodou či barvou.


2. Očištění vysokotlakou myčkou

Druhým krokem při renovaci alukrytové střechy je její důkladné očištění od prachu, nečistot a veškeré vegetace. K tomu využíváme profesionální vysokotlakou myčku značky Karcher, která je schopna střechu dokonale očistit a základně tak připravit plochu střechy pro finální nástřik barvy.

3. Kontrola a vyspravení krytiny

Po očištění celé střechy následuje detailní kontrola krytiny i klempířských prvků a jejich případná oprava či výměna za nové.

4. Nátěry / nástřiky střechy

Dalším krokem je nátěr nebo přesněji řečeno nástřik hliníkové střechy pomocí špičkového airless stroje značky Storch, který zajišťuje rovnoměrné rozprostření barvy na krytině. 

5. Úklid a předání střechy

Po dokončení všech prací odstraníme krycí folie, uklidíme nepořádek a střechu vám předáme k dalšímu dlouholetému užívání.

Máte dotaz nebo poptávku?